Mbyllni poret e fytyrës me këtë mënyrë fare të thjeshtë - Bota Sot
Mbyllni poret e fytyrës me këtë mënyrë fare të thjeshtë

Life style

Mbyllni poret e fytyrës me këtë mënyrë fare të thjeshtë

Më: 29 gusht 2019 Në ora: 08:29
Ilustrim

Poret e fytyrës na bëjnë që të dukemi më të vjetër, më të papastër dhe si të lodhur.

Por me mbylljen e tyre dukemi më të freskët dhe më të këndshëm.

Mirëpo para se ti drejtoheni dermatologut, bëni mirë që të provoni një mënyrë në shtëpi, e cila garanton rezultat.

Përzieni pak sodë buke me ujë të vakët, deri sa të krijohet një masë kremoze.

Masën e përftuar aplikojeni në fytyrë nëpërmjet lëvizjeve rrethore. Më tej pas afro pesë minutash shpëlajeni fytyrën me ujë të ftohtë.

Një mënyrë të tillë mund ta përdorni deri në dy herë në javë, pasi largon papastërtitë nga fytyra dhe balancon pehashin e lëkurës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...