3 mënyra të thjeshta se si të zhdukni aknet nga fytyra juaj - Bota Sot
3 mënyra të thjeshta se si të zhdukni aknet nga fytyra juaj

Life style

3 mënyra të thjeshta se si të zhdukni aknet nga fytyra juaj

Më: 29 gusht 2019 Në ora: 08:45
Ilustrim

Nëse ndodh që papritur t’ju shfaqen disa akne në fytyrën tuaj para një eventi apo takimi të rëndësishëm ne ju sjellim më poshtë 3 mënyra se si t’i eliminoni ato menjëherë sipas ‘TimesOfIndia’:

Vaji i pemës së çajit ka veti antibakteriale që ndihmon në zbutjen e inflamacionit në lëkurë të shkaktuar nga aknet. Xheli ‘Aloe Vera’ është i njohur se nxit rritjen e re të lëkurës. Një përzierje e vajit të pemës së çajit dhe ‘Aloe Vera’ funksionon si një agjent i dyfishtë për të trajtuar bakteret.

Pastë dhëmbësh

Përbërësit në pastën e dhëmbëve ndihmojnë në vrasjen e baktereve që shkaktojnë dhe mund ta rrafshojnë atë.

Hidratues

Hidratuesi do ta bëjë lëkurën tuaj të jetë më e butë dhe të qetësohet pasi aknet janë trajtuar më parë me përbërësit e lartpërmendur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...