Këto zakonet tona i mërzisnin të tjerët - Bota Sot
Këto zakonet tona i mërzisnin të tjerët

Life style

Këto zakonet tona i mërzisnin të tjerët

Më: 29 gusht 2019 Në ora: 15:14
Ilustrim

Të gjithë ne kemi zakone të këqija, por për shumë prej nesh nuk janë aq të dukshëm. Praktikisht të gjithë kemi një listë zakonesh shumë të bezdisshme – që janë kaq të rrënjosura sa harrojmë se po i bëjmë .

Mendoni se kjo nuk vlen për ju? Mendohuni përsëri. Këtu, ju do të gjeni një listë përfundimtare të gjërave të bezdisshme që njerëzit bëjnë çdo ditë, por të paktë janë ata që i pranojnë.

Bërja e një telefonate në palestër- Palestra është një hapësirë medituese për shumë njerëz, që do të thotë se debati i vogël që keni me bashkëshortin tuaj ka të bëjë vetëm me gjërat e fundit që ata duan të dëgjojnë.

Vendosni shumë parfum-Nuk është gjithmonë e lehtë të dini saktësisht se cila është sasia e duhur e kolonjës ose parfumit. Nëse e teproni me sasinë, do të jeni të bezdisshëm për personin që keni përkrah.

Nuk ia mbani derën personit që qëndron pas jush-Nëse dikush e mban derën për ju, është detyra juaj ta kapni atë dhe ta mbani për personin tjetër. Për fat të keq, kur jemi në një nxitim, shumë prej nesh e harrojnë këtë rregull të rëndësishëm të mirësjelljes, duke e lënë personin që mbajti derën për ne fillimisht të luante de fakto “derëmbajtësin”.    

Duke parë telefonin kur flisni me dikë personalisht- Ky është një nga zakonet më të bezdisshme.

Parkimi shumë afër vijës në një parking-Ne kemi qenë të gjithë atje: Ju jeni me nxitim për të hyrë në dyqan para se të mbyllet dhe ju e lini makinën afër vijës së parkimit ose, akoma më keq, mbi të. Kur e bëni këtë, ju mund të jeni ai që paguan çmimin —gërvishtje në udhëtimin tuaj të çmuar.

Mbarimi i një ene me ushqim dhe vendosja e saj përsëri në frigorifer-Pavarësisht nëse është një zakon i harruar, të gjithë ne kemi qenë fajtorë për vendosjen e një enë boshe përsëri në frigorifer. Kjo zhgënjen personin tjetër që të shkojë ta marrë për ta konsumuar.

Duke folur në kinema-Të gjithë befasohemi dhe trembemi nga filmat herë pas here.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...