Shenjat që tregojnë praninë e energjisë negative dhe si ta eliminoni atë plotësisht - Bota Sot
Shenjat që tregojnë praninë e energjisë negative dhe si ta eliminoni atë plotësisht

Life style

Shenjat që tregojnë praninë e energjisë negative dhe si ta eliminoni atë plotësisht

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 10:45
Ilustrim

Cilat janë shenjat që tregojnë praninë e energjisë negative përreth nesh? Dhe mbi të gjitha, pasi ta keni identifikuar, si ta eliminoni atë plotësisht?

Këtu është një udhëzues i hollësishëm për energjinë negative, mbi shenjat që e paraprijnë atë dhe për disa metoda natyrale për ta larguar përfundimisht.

Energjia negative: sinjalet që na paralajmërojnë për praninë e tij

Energjia negative vjen nga shumë burime. Njohja e tyre është shumë e rëndësishme, sepse na lejon të zgjidhim problemin dhe të korrigjojmë gabimet. Para se të vazhdoni të lexoni këtë artikull mbi sinjalet e energjisë negative, është mirë të mbani në mend një fjali shumë të rëndësishme:

“Ndryshimi i të tjerëve nuk është i mundur, por ndryshimi i vetvetes është”.

Ja disa nga sinjalet e energjisë negative.

Mungesa e parave: faturat grumbullohen dhe gjithashtu borxhet. Kjo është një shenjë se prosperiteti bllokohet nga diçka.

Lodhja: humori i lëkundur dëmton në afat të gjatë dhe nëse as një natë me gjumë të mirë nuk mund ta rregullojë atë, atëherë ka diçka që nuk shkon.

Stresi: apo edhe paaftësia për të menaxhuar gjërat me të cilat gjithmonë keni pasur të bëni.

Sëmundja: a jeni të prirur të sëmureni? Një sistem imunitar i dobët tregon praninë e energjive negative.

Komunikimi: ata rreth jush nuk mund t’ju kuptojnë dhe ju mendoni se nuk i kuptoni të tjerët.

Shenja të tjera:

Mungesa e kohës për veten tuaj

Problemet e gjumit: makthi dhe ëndrrat e çuditshme, ato ju paralajmërojnë përmes nënvetëdijes tuaj se diçka nuk shkon.

Mendimet dhe emocionet negative: sa herë që përpiqeni të relaksoheni, nuk mund ta bëni këtë për shkak të mendimeve shqetësuese.

Humbja e objekteve të rëndësishme: para, çelësa dhe rroba. Ju nuk mund t’i gjeni, por ato janë aty para jush.

Mungesa e përqendrimit

Ja se si të shpëtoni nga energjia negative përreth jush

Sigurisht që vendosja për ta bërë atë është hapi i parë, prandaj sa më i fortë të jetë vullneti juaj aq më mirë. Uji është elementi më i mirë për ta bërë atë, për shembull një banjë e nxehtë mund të jetë një zgjidhje e mirë. Pastaj përgatisni vaskën dhe shtoni kripërat dhe vajrat esencialë (sherebel, nenexhik dhe eukalipt). Mos harroni t’i holloni ato dhe mos t’i përdorni direkt në lëkurë.

Mos harroni të drejtoheni edhe te hyjnitë tuaja, lini mënjanë krenarinë dhe ata do t’ju dëgjojnë.

Një pastrim i mirë i shtëpisë që do t’ju çlirojë nga gjërat e tepërta është ajo që ju nevojitet.

Mos u mërzit dhe hidh gjithçka që është e padobishme.

Mos harroni të bëni hapa të vegjël dhe kurrë mos u ndalni.

Kërkimi i ndihmës nuk është aspak një shenjë dobësie.

Ju jeni më të fortë se fatkeqësia dhe mund ta mposhtni falë forcës suaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...