Masturboni çdo ditë? Këto janë përfitimet e jashtëzakonshme shëndetësore që arrini - Bota Sot
Masturboni çdo ditë? Këto janë përfitimet e jashtëzakonshme shëndetësore që arrini

Life style

Masturboni çdo ditë? Këto janë përfitimet e jashtëzakonshme shëndetësore që arrini

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 13:52
Foto ilustrim

Përkundër faktit që të gjithë ndjejnë nevojën të masturbojnë, më shumë se 55 përqind e njerëzve nuk flasin kurrë për këtë.

Dhe, akti i vetë-kënaqësisë, në fakt ka një efekt çuditërisht pozitiv në shëndetin e njeriut, bukurinë, gjumin ….

Më poshtë do gjeni përfitimet që arrini nga ky akt intim:

Ju jep energji;

Ju disponon;

Ju bënë të flini më mirë;

Ulë rrezikun e kancerit të prostatës tek meshkujt;

Ua rregullon disponimin;

Ndërprenë oreksin;

Përmirëson jetën seksuale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...