Pse mashtrojnë burrat: Këto janë 9 arsyet e tyre - Bota Sot
Pse mashtrojnë burrat: Këto janë 9 arsyet e tyre

Life style

Pse mashtrojnë burrat: Këto janë 9 arsyet e tyre

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 22:34
Ilustrim

Ueb sajti për takime ekstra-martesore Victoria Milan ka eksploruar arsyet se gjithnjë e më shumë burra mashtrojnë partnerët e tyre.

Ata kryen një sondazh me 8,210 anëtarë të seksit më të fuqishëm nga SHBA, Irlanda, Mbretëria e Bashkuar, Spanja, vendet nordike, Franca, Italia, Kanada, Afrika e Jugut dhe Polonia.

Më shpesh, ata morën këto nëntë përgjigje në pyetjen se cilat shkaqe ishin që i detyruan ata të vihen në krahët e ‘zonjave tjera’.

-Bëjnë shumë pyetje

Shpesh, partnerët dinë të bëjnë pyetje, pasi ata kujdesen për partnerët e tyre dhe duan të dinë që janë në rregull. Sidoqoftë, ata nuk e perceptojnë atë si shqetësim, por si një sjellje irrituese. 65 për qind e burrave e thanë këtë.

-Gjejnë mënyra për të shmangur seksin

Kjo sjellje zemëron 88 për qind të burrave. Është krejtësisht normale që kërkesa seksuale e një gruaje të ulet sa më gjatë që është në një lidhje. Nuk ka më epsh dhe gjërat ngadalësohen në dhomën e gjumit. Meshkujt shpesh kanë një lëvizje seksuale më të fortë se gratë, kështu që ata përfshihen në afera për të përmbushur nevojat.

-Nuk thonë kurrë atë që duan

Sipas sondazhit, 89 për qind e burrave thonë se iu pengon kjo. Ata besojnë se gratë nuk duhet të presin që partnerët e tyre t’ua lexojnë mendjen. Një dashnore ka më shumë të ngjarë të jetë e drejtpërdrejtë, pasi ka më pak kohë për të qenë së bashku.

- Kanë disponim që ndërron shpejt

Të gjithë jemi ndonjëherë me humor, por nuk jemi të prirë ta ndajmë me njerëz që nuk i njohim mirë. Në fillimin e një marrëdhënie, shumica e njerëzve përpiqen të jenë pozitivë në mënyrë që ta mbajnë partnerin e tyre më lehtë. Sidoqoftë, kur marrëdhënia bëhet më serioze, atëherë një humor i keq shpërthen. Sipas sondazhit, 97 për qind e burrave pranuan se ata ishin më të irrituar nga sjellja e partnerit të tyre.

- Janë xheloze Rreth 96 për qind e burrave të anketuar thanë se nuk u pëlqen kjo sjellje. Nga njëra anë, është e mundur që partnerët e tyre të kenë një problem të qenësishëm me xhelozinë ose mendojnë se partneri i tyre po i mashtron.

- U tregojnë miqve për intimitetin e tyre

Kjo shqetëson 93 për qind të burrave. Mund të jetë e bezdisshme që të gjithë miqtë tuaj të ndërsjellë të dinë për intimitetin tuaj.

- Nervozohen lehtësisht

Edhe kjo është ajo që i çon burrat të mashtrojnë, pasi gjatë kohës sa janë me dashnore nuk kanë presione të tilla. 90 për qind e tyre thanë se kjo i shqetëson.

- Vazhdimisht duan ndjenjën e sigurisë

Jo shumë meshkuj duket se nuk duan të jenë ata që i shtojnë ngritjen e vetëbesimit rreth pamjes së tyre. Sipas këtij studimi, madje 87 për qind e burrave e konsiderojnë këtë sjellje të pakëndshme.

-Dëshiron ta ndajë porcionin në restorant

Gratë që duan të ndajnë ushqim në përgjithësi e bëjnë këtë në mënyrë që të ndjehen më pranë burrit të tyre. Kjo sjellje shqetëson 65 për qind të burrave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...