Si t’i mbështetni femrat tjera dhe përse është kjo e rëndësishme - Bota Sot
Si t’i mbështetni femrat tjera dhe përse është kjo e rëndësishme

Life style

Si t’i mbështetni femrat tjera dhe përse është kjo e rëndësishme

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 19:01
Ilustrim

Femrat të cilat i mbështesin femrat e tjera janë më të prira të kenë sukses.

Dhe, ky nuk është fare një mit!

Kjo arsye duhet t’ju mjaftojë që të ndaleni së garuari me njëra-tjetrën tërë kohën dhe të shfaqni më shumë mbështetje për koleget dhe shoqet.

Shoqëria e mirë mes femrave nuk ka të bëjë vetëm me përdorimin e përbashkët të buzëkuqit, por edhe duhet të shfaqni dashuri të vërtetë, respekt, etj.

Inkurajojeni njëra-tjetrën

Çdo femër ka nevojë të ndihet e sigurt, por janë disa rrethana të cilat nuk mund t’i kontrollojmë. Nëse ndonjëherë një femër kërkon këshilla nga ju, atëherë mos e injoroni disponimin e saj por mbështeteni për çfarëdo që ka nevojë.

Dëgjoni

Lëreni shoqen të flas! Dëgjojeni atë dhe mos e injoroni sepse ajo ka nevojë t’i shprehë emocionet gjatë periudhave të vështira.

Ndajini me tjerat njohuritë që i keni

Ka ardhur një kolege e re e punës, është dita e saj e parë dhe ajo nuk din asgjë. Pra, me siguri se ajo është e stresuar.

Por, ju duhet të ndani me të çdo gjë duke e bërë të ndihet më e rehatshme.

Njoftoni shoqet që i keni me njëra-tjetrën

Njoftoni sa ma shumë shoqe që keni. Ndoshta ato kanë ide të përbashkëta për biznes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...