Ushtrimet për muskuj të barkut bëni në pozitën në këmbë - Bota Sot
Ushtrimet për muskuj të barkut bëni në pozitën në këmbë

Life style

Ushtrimet për muskuj të barkut bëni në pozitën në këmbë

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 15:21
Pamje nga video

Nëse jeni operuar para pak kohësh, nuk mund të shtriheni në dysheme, ndërkaq edhe mosha e ka efektin e vet…

Ushtrimet për muskuj barku mund t’i bëni edhe në pozitën në këmbë.

Mos u brengosni për shpejtësinë, me rëndësi është t’i bëni ushtrimet drejt, përafërsisht sipas shembullit në video-xhirim, dhe që të ndieni trupin tuaj.

Nëse diçka ju dhemb shumë, mos e teproni.

Forconi muskujt tuaj të barkut, sepse ata “mbajnë” shpinën tuaj dhe këmbët tuaja.

Ushtrimet bëni rregullisht në shtëpinë tuaj, në plazh, në kopsht apo në palestër.

Përsëritni kur jeni nervoz apo kur nuk keni çka të bëni.

Pas ushtrimeve pushoni pak.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...