Ja pse duhet të keni një person të shenjës së Shigjetarit në jetën tuaj… - Bota Sot
Ja pse duhet të keni një person të shenjës së Shigjetarit në jetën tuaj…

Life style

Ja pse duhet të keni një person të shenjës së Shigjetarit në jetën tuaj…

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 19:58
Ilustrim

Unik. I veçantë. I domosdoshëm në jetën e secilit. Sepse ata e bëjnë atë më të bukur, më interesante, më të denjë. Të renditësh të gjitha cilësitë dhe të gjitha nuancat e kësaj shenje sa intensive aq edhe të veçantë, është diçka që kërkon kohë, por le të fillojmë me ato më të rëndësishmet.

Një vështrim i përgjithshëm për shenjën e Shigjetarit

Planeti mbizotërues: Jupiteri

Elementi: Zjarri

Ngjyra: Blu

Guri me fat: Bruz

Metal: Kallaji

Dita e favorshme: E enjte

Lulja: Zambak uji

5 karakteristikat e shenjës së Shigjetarit

Shigjetari është një shenjë bujare dhe e pastër

Ne vështirë se do të shohim një person të shenjës së Shigjetarit duke humbur plotësisht durimin. Ata janë të sjellshëm, acarohen në masën e duhur në gjërat dhe situatat e ndryshme që jetojnë dhe që i ndajnë me të tjerët. Shigjetari ka një personalitet të matur, nuk e tejkalon, gjithmonë përpiqet të identifikojë objektivitetin e gjërave. Kjo është arsyeja pse ata janë shumë të kërkuar në miqësi dhe në vendin e punës.

Ata janë njerëz të thellë dhe shpirtërorë

Ata dashurojnë dijen dhe kanë një dëhsirë të madhe për të zbuluar dhe thelluar, për të provuar emocione të reja dhe për të eksperimentuar. Shigjetari krijon një lidhje të thellë me gjithçka që e rrethon dhe që i intereson. Cilësi që lejojnë ata që kanë lindur nën këtë shenjë të jenë edhe strategë dhe mendimtarë të shkëlqyeshëm.

Në dashuri ata janë shpirtra të lirë

Ata që lindin nën shenjën e Shigjetarit janë njerëz që e duan dashurinë! Ata nuk i përçmojnë aventurat, të paktën derisa të takojnë shokët e tyre të shpirtit. Ata gjithmonë përpiqen të zbulojnë edhe aspektet më pak të dukshme të kësaj ndjenje të rëndësishme. Ata janë në gjendje ta bëjnë partnerin e tyre të ndjejë fokusin e vëmendjes.

Ata janë adhurues të bukurisë

Padyshim një tipar mbizotërues që formon qëndrimin dhe filozofinë e jetës. Shigjetari jo vetëm që vlerëson estetikën, por është në gjendje të kapë sensin artistik të njerëzve, shijen e mirë, elegancën. Dhe në shumë raste ka një vështrim të kujdesshëm në shpirtin e botës, në atë dimension të aftë për të zbuluar bukurinë e saj të vërtetë.

Ata janë njerëz të lirë dhe të pavarur

Nevoja për të shkëmbyer, për të gjetur ndërmjetësime, për të zbutur kontrastet nuk duhet të na bëjë të harrojmë një veçori tjetër të rëndësishme të kësaj shenje. Nevoja e tij e madhe për liri, pavarësi, thirrje natyrale për një njohje të thellë të mistereve njerëzore dhe të Universit. Kjo është arsyeja pse, mbase pasi të keni vënë të gjithë energjinë më të mirë në marrëdhëniet shoqërore, do ta shihni që të zhduket për një kohë! Po kërkoni zbulime të reja dhe lirinë që është pjesë e natyrshme e kësaj shenje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat