Gjërat për të cilat shqetësohen më shumë 20-vjeçarët - Bota Sot
Gjërat për të cilat shqetësohen më shumë 20-vjeçarët

Life style

Gjërat për të cilat shqetësohen më shumë 20-vjeçarët

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 15:01
Foto ilustrim

Për çfarë shqetësoheni më së shumti? Epo, nëse jeni në të njëzetat, përgjigja është se shqetësoheni për shumë gjëra dhe këtë e bëni gjatë gjithë kohës. Hulumtimet e reja tregojnë se të njëzetat janë periudha ku shqetësohemi më së shumti në jetën tonë, ndërkaq 75% e të rinjve thonë se ndihen gjatë gjithë kohës të shqetësuar.

Pra, “lajmi i mirë” është se nëse ndiheni të stresuar, nuk jeni të vetmit. Por, cilat janë gjërat për të cilat shqetësohen më së shumti personat në të njëzetat e tyre?

Më poshtë e jepet lista me 12 shqetësimet më të mëdha që kanë personat në këtë fazë të jetës.

E ardhmja

Siguria financiare

Shëndeti/vdekja e një të afërmi

Shëndeti personal

Sigurimi i vendbanimit

Siguria e punës

Ndryshimi i klimës

Ekonomia

Krimi

Dhuna

Frika personale nga vdekja

Paqëndrueshmëria politike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat