Ka burra në botë që do t’ju paguajnë thjesht për t’i poshtëruar - Bota Sot
Ka burra në botë që do t’ju paguajnë thjesht për t’i poshtëruar

Life style

Ka burra në botë që do t’ju paguajnë thjesht për t’i poshtëruar

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 19:06
Ilustrim

Në botën gjithnjë në zgjerim të fetisheve seksuale ekziston edhe dominimi financiar, që do të thotë se një person i nënshtruar i dorëzohet tërësisht dominuesit në aspektin financiar. Pra, poshtërohet dhe nënshtrohet nga dominuesi e në këmbim i jep para. Kaq e thjeshtë.

Shumica e këtyre ndërveprimeve ndodhin online, ku burra paguajnë gra që t’i fyejnë, t’i shpërfillin e t’i trajtojnë keq në këmbim të parave. Në raste të tjera, ata i shoqërojnë dominueset e tyre nëpër dyqane ku shpenzojnë shumë dhe i afrohen gjithnjë e më shumë rrënimit financiar.

Disa nga këta skllevër eksitohen nga dorëzimi total, disa duan të kapin fundin, disave u pëlqen poshtërimi që ndjejnë kur paguajnë për vëmendjen e një gruaje, shkruan anabel. Cleo Tantra, një dominuese financiare, e përshkruan kështu praktikën:

“Së pari, duhet të di gjithçka për skllavin tim – sa fiton, sa shpenzon dhe si e shpenzon. I përpiloj një buxhet që duhet ta ndjekë me përpikmëri. Sigurohem që të paguajë faturat së pari dhe shpenzimet për ushqime i përgjysmoj. Shpenzimet për gjëra të tjera u taks vetëm çerekun e buxhetit të mëparshëm. Më pas, shoh balancën dhe gjysma e asaj që mbetet është e tija dhe gjysma është e imja. Ai më raporton çdo ditë dhe më kërkon leje për çdo tërheqje. Unë kontrolloj çdo shpenzim të tijin.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...