Në frigorifer gjithmonë duhet t’i mbani dy sfungjerë të njomur - Bota Sot
Në frigorifer gjithmonë duhet t’i mbani dy sfungjerë të njomur

Life style

Në frigorifer gjithmonë duhet t’i mbani dy sfungjerë të njomur

Më: 30 tetor 2019 Në ora: 08:42
Foto ilustrim

Mjafton që t’i njomni dy sfungjerë dhe t’i fusni në qese për frigorifer me ngrirje të thellë

Edhe pse është bërë shumë normale që në parkun e lojërave të merrni këshillën që menjëherë pasi të lëndohet fëmija, vendin e lënduar t’ia lyeni me margarinë në mënyrë që të zhduket shenja, tani është zbuluar truku i ri, i cili, do ta pranoni, është shumë efikas.

Në të vërtetë, mjafton t’i njomni dy sfungjerë dhe t’i fusni në qese frigoriferi me ngrirje të thellë dhe pastaj në frigorifer.

Duhet të jenë sfungjerë të pastër të cilët mirë i njomni me ujë të zakonshëm, i kulloni pak dhe i fusni në qese.

Atë qese mbajeni në frigorifer. Kur fëmija të lëndohet (gërvishtja, goditja, prerja), sfungjerin vendoseni në plagë dhe mos u brengosni.

Është më i mirë se perimet, sepse ato thërrmohen, prandaj nuk mund të përdoren, ndërkaq shumë më mirë është mishi i ngrirë, i cili është tepër i ftohtë për fytyrën e fëmijës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat