Nike prodhon atlete për mjekët dhe infermieret që punojnë 12 orë - Bota Sot
Nike prodhon atlete për mjekët dhe infermieret që punojnë 12 orë

Life style

Nike prodhon atlete për mjekët dhe infermieret që punojnë 12 orë

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 16:32
Foto ilustrim

Nike ka krijuar një palë atletesh posaçërisht për mjekë dhe infermierë për t’i ndihmuar ata të kalojnë ndërrim 12-orësh.

Atletet, e emërtuara si ‘Air Zoom Pulse’, janë elastike dhe të lehta për tu mbathur dhe zbathur, të dizejnuara për rehati gjatë ditëve të gjata.

Kompania e veshjeve sportive thotë se këpucët janë bërë për ‘heronjtë e përditshëm’ dhe janë bërë me kontribut nga punonjësit e spitalit.

Nike tha që atletet ishin të dizejnuara për të ndaluar derdhjet e lëngjeve në to.

Firma do t’i lansojë atletet muajin tjetër me një çmim ende të panjohur.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat