Zbuloni frikën tuaj më të madhe sipas shenjës suaj të zodiakut - Bota Sot
Zbuloni frikën tuaj më të madhe sipas shenjës suaj të zodiakut

Life style

Zbuloni frikën tuaj më të madhe sipas shenjës suaj të zodiakut

Më: 25 nëntor 2019 Në ora: 15:25
Ilustrim

Të gjithë kemi frikë nga diçka dhe për këtë jemi të vetëdijshëm. Por nëse keni dilemma pqr veten mq mirë e tregon shenja juaj e zodiakut asaj se çfarë I trembeni më shumë.

Dashi

Një dash është lloji i personit që jeton jetën në maksimumin e tij. Ata vazhdimisht do të mendojnë për aventura dhe do të bëjnë diçka që nuk është bërë kurrë më parë. Pavarësia e tyre është diçka për të cilën ata do të luftonin pa marrë parasysh çfarë. Sidoqoftë, fakti që një ditë të gjitha arritjet e tyre mund të harrohen është diçka që i mban ata gjatë natës. Ata e kalojnë tërë jetën e tyre duke bërë një ndikim dhe janë vërtet të lumtur kur dikush kujton emrin e tyre. Kështu, frika e tyre është e gjithë ajo lavdi të kthehet në pluhur.

Demi

Frika nga e panjohura është mjaft e kuptueshme. Për një person, i cili është mësuar me një orar të veçantë, është jashtëzakonisht e vështirë të përshtateni me një të ri. Sidoqoftë, nëse gjithçka funksionon siç duhet, atëherë ata nuk do të ndiejnë nevojën për të ndryshuar edhe detajet më të vogla. Fjala kyçe këtu është ‘ndryshimi’. Ata e pëlqejnë harmoninë dhe ekuilibrin e gjithçkaje aq shumë sa që ndryshimet e vogla i bëjnë ata të shqetësuar. Në vend që të pranojnë diçka të re, ata do të qëndrojnë në gjërat e mëparshme.

Binjakët

Asnjë festë nuk mund të fillojë deri sa Binjakët të jenë atje! Ata janë fjalë për fjalë drita e gjithçkaje në të cilën futen. Personaliteti i tyre i çuditshëm dhe i pëlqyeshëm bën që të gjithë duan të jenë pranë tyre. Ata mund të ndezin një bisedë për ndonjë gjë me këdo dhe ta bëjnë lehtësisht atë person si ata.  Të lidhur me miqtë, të bësh diçka të re dhe të çmendur etj. Kështu që, frika e tyre më e madhe është mjaft e qartë: një jetë e mërzitshme. Një Binjakë nuk do të donte asgjë për të marrë rrugën e lirisë së tyre. Ata nuk do të donin që të kishte një kohë kur ata nuk mund të jenë më aktivë shoqërorë.

Gaforrja

Gaforret dihet se janë njerëzit më të ndjeshëm në Tokë. Çdo gjë që ju thoni mund të lërë përshtypje të qëndrueshme për ta për një kohë shumë të gjatë. Ata përpiqen të shmangin afrimin me një situatë ku do të ndjehen të lënduar ose të poshtëruar. Ata do të ndjehen sikur ato që ju thatë është një përshkrim i saktë i tyre. Ata kanë tendencë të përmbysin shumë dhe kështu mund të jenë jashtëzakonisht të dëshpëruar.

Luani

Luani është shenja e Zodiakut, e përcaktuar nga askush tjetër përveç mbretit të xhunglës dhe me të drejtë. Ata janë udhëheqës të lindur në natyrë me një predispozicion për përsosmëri. Gjithçka kalon prej tyre para se të vihet në lëvizje. Ata në të vërtetë kanë fituar pozitën e tyre si udhëheqës sepse ata në të vërtetë mund t’i çojnë njerëzit drejt gjërave të mëdha. Ata kanë aftësi të jashtëzakonshme dhe janë të vetëdijshëm për të. Frika e tyre është se e gjithë fuqia e tyre do të humbasë një ditë. Fuqia e tyre nuk do të humbet në duel apo diçka, por do të humbasë si rezultat i njerëzve që lëvizin tek dikush tjetër.

Virgjëresha

Për një Virgjëreshë, gjithçka duhet të jetë perfekte!  Le ta pranojmë, nëse zhvilloni imazhin e perfeksionistit, a do të ishit i gatshëm ta humbni atë? Një virgjëreshë njihet si perfeksionistja dhe, kështu, ata kanë frikë se nuk do të mund të dorëzohen. Njerëzit nuk do t’i mbajnë më në atë vështrim të lartë për shkak të një rrëshqitjeje. Jini të sinqertë, duhen sekonda që puna e jetës së dikujt të kthehet në rrënoja.

Peshorja

Jeta për një peshore është një grup i llogaritjeve dhe planeve të kujdesshme, të cilat të gjitha rezultuan atje ku janë sot. Ata janë jashtëzakonisht të kujdesshëm dhe marrin parasysh çdo fakt. Ata nuk do ta konsiderojnë asnjë informacion si të pakuptimtë sepse kjo mund të sjellë një ditë një ndryshim të madh në jetën e tyre. Ata kanë frikë nga llogaritjet e gabuara ose të ndërmarrin hapin e gabuar në një kohë kur do të duhet të jenë absolutisht 100%. Nëse e njihni një peshore, do ta dini se ata e marrin suksesin shumë seriozisht.

Akrepi

Nëse mendoni se fitimi i besimit të një Akrepi ishte një gjë tepër e vështirë për të bërë, provoni ta rimerrni atë. Një Akrep nuk duhet të mendohet si pesimist sepse është plotësisht e kundërta me atë që janë. Ata nuk shohin vetëm të keqen tek njerëzit, ata thjesht e dinë se besimi është një gjë shumë e brishtë. Besimi mund të mendohet si e njëjta gjë sepse pasi të jetë zhdukur ajo nuk mund të jetë përsëri e njëjtë. Një Akrep ka frikë nga tradhtia sepse ata ose nuk i besojnë askujt ose janë shumë të kujdesshëm kur i besojnë dikujt.

Shigjetari

Një frikë e përsëritur në këtë listë, por në rrethana të ndryshme, një Shigjetar gjithashtu ka frikë se ata do të mbyllen dhe do të detyrohen të bëjnë një jetë që nuk janë të gatshëm të jetojnë. Ata nuk mund t’u kërkohet të ulen në një vend për më gjatë se sa duan. Ata e jetojnë jetën sipas rregullave të tyre. Ata do të gjykojnë vetë se çfarë është e mirë për ta dhe çfarë e keqe për ta. Mendimi i thjeshtë i dikujt tjetër që dikton atë që mund dhe nuk mund të bëjë i mban ata gjatë natës.

Bricjapi

Ne mendojmë për të gjitha mundësitë që mund të na kishin kthyer jetën ndryshe, megjithatë ne i shkëputëm ato në atë kohë. Ndonjëherë ne e shohim jetën tonë të përkryer harmonike si një version alternative për jetën më të mirë që kemi humbur. Ndjenja është plotësisht e natyrshme. Kështu që, një Bricjap të ndjehet i njëjtë nuk është joracionale. Ju nuk mund t’i etiketoni ata si dikush që jeton në të kaluarën, sepse ata kanë të njëjtën frikë të njëjtë si të gjithë të tjerët, por në një shkallë më të madhe.

Ujori

Kurrë nuk do të takoni dikë më unik sesa Ujori. Ata jetojnë me një grup të caktuar rregullash që mund të duken plotësisht absurde për dikë tjetër, por ka kuptim të përsosur për ta. Ata kanë mënyrën e tyre të të bërit gjëra dhe nuk do të bëjnë kompromise për asgjë që prek ato. Frika e tyre është një ndryshim. Ata thjesht do të mendojnë për një ndryshim që prek ato drejtpërdrejt. Ata nuk do mend se lëvizin në një vend krejt të ri, por do të jetë e çuditshme që ata të ndryshojnë menunë e tyre.

 Peshqit

Një Peshk është si një faqe nga romani juaj i preferuar i romancës. Ata dinë vetëm çfarë të thonë dhe kur ta thonë atë. Ata janë romantikët tuaj tipikë.Kjo nuk vlen domosdoshmërisht për marrëdhëniet me partnerët, por vlen për marrëdhëniet në përgjithësi. Ata kanë frikë se përpjekjet e tyre do të nënvlerësohen dhe ata do të lihen vetëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat