Mbani qen apo mace? Kjo tregon diçka për personalitetin tuaj - Bota Sot
Mbani qen apo mace? Kjo tregon diçka për personalitetin tuaj

Life style

Mbani qen apo mace? Kjo tregon diçka për personalitetin tuaj

Më: 5 dhjetor 2019 Në ora: 12:48
Ilustrim

Sipas një studimi të ri nga Universiteti i Nevada, Las Vegas udhëhequr nga profesori i antropologjisë Peter Gray, mbajtja e një qeni tregon diçka të  ndryshme nga mbajtja e një maceje , të paktën në mendjet e të tjerëve.

Pronarët që priren të mbajnë qen priren të jenë të shoqërueshëm , më të këndshëm dhe të ndërgjegjshëm.

Pronarët e qenve përfaqësojnë 47 për qind të Amerikës dhe sipas një studimi nga Universiteti i Austin, Teksas (4,565 vullnetarë janë intervistuar,),ata  priren të jenë më të shoqërueshëm, më të këndshëm, dhe më të ndërgjegjshëm se mbajtësit e maceve.

Pronarët e maceve priren të jenë më pak të shoqrueshëm,  inteligjentë,  jo-konformistë

Hulumtimet tregojnë se ata që mbajnë një mace  përbëjnë (37 për qind të familjeve amerikane). Sigurisht kjo ka kuptim, ju nuk mund të jeni social me një mace, ju nuk mund ta merrni atë shëtitje shtatë orë, kështu që ju do të uleni brenda dhe lexoni, në qoftë se ju dëshironi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat