Horoskopi ditor, e diel 12 janar 2020 - Bota Sot
Horoskopi ditor, e diel 12 janar 2020

Life style

Horoskopi ditor, e diel 12 janar 2020

Më: 12 janar 2020 Në ora: 06:02
Foto ilustrim

Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit tanë.

Dashi

Dashuria: Momente konfuzioni në dashuri, të lindurit në Dash mund të ndjehen të shqetësuar për shkak të disa bllokimeve që vijnë nga faktorë të jashtëm. Sidoqoftë, do të ketë një rikuperim të mirë në mbrëmje. Ulje-ngritje për beqarët, një dashuri e kaluar mund të jetë e bezdisshme.

Puna: Edhe nëse sukseset nuk duket se arrijnë dhe qëllimet janë dukshëm larg, mos u dekurajoni.

Demi

Dashuria: Gjatë ditës do të ketë shumë mundësi për tu rikuperuar, veçanërisht në lidhje me dashurinë. Do të jetë e mundur të gjesh sqarime brenda marrëdhënies dhe të shikosh të ardhmen me një optimizëm më të madh. Beqarët do forcojnë një miqësi.

Puna: Është një kohë e mirë për sa i përket vendit të punës, por ka disa çështje që duhet të sqarohen.

Binjakët

Dashuria: Kuadri i sotëm astral është i favorshëm për ndjenjat, megjithatë nuk do të jeni shumë të aftë dhe qëndrimi juaj mund të keqkuptohet. Mundohuni të jepni qartësi. Beqarët do kenë shumë mundësi për të takuar njerëz interesantë.

Puna: Yjet këshillojnë të ndaleni një moment për të pushuar, edhe nëse duke filluar nga pasditja mund të rikuperoheni në një mënyrë të shkëlqyeshme.

Gaforrja

Dashuria: Sot do të jetë një ditë e ngarkuar në të cilën polemika dhe kontraste të lehta mund të lindin në dashuri. Ju nuk do të hezitoni të tregoni zhgënjimin tuaj. Situatë e ngjashme për beqarët, të cilët do të kenë kontraste me disa miq ose të njohur.

Puna: Megjithë përpjekjet, objektivat e vendosura mund të jenë akoma larg, thjesht prisni pak më shumë.

Luani

Dashuria: Është një moment kontrastesh në dashuri, sot dikush mund të ketë dyshime dhe të përjetojë disa momente zhgënjimi. Do të jetë më mirë të kërkoni sqarime para se të jetë vonë. Për beqarët është një ditë e lëkundur, gjendja shpirtërore nuk do të jetë e qëndrueshme.

Puna: Në vendin e punës nuk ka probleme për kokëçarje. Yjet këshillojnë të veproni me kujdes dhe diplomaci.

Virgjëresha

Dashuria: Dita nuk fillon në mënyrën më të mirë për Virgjëreshat, e cila sidoqoftë mund të mbështetet në Jupiterin dhe Saturnin e favorshëm. Një rikuperim i mirë do të fillojë pasdite, veçanërisht në lidhje me dashurinë. Beqarët do kenë edhe surpriza te këndshme.

Puna: Në vendin e punës do të jetë më mirë të mos e ekspozoni veten më shumë seç duhet. Kujdesuni vetëm për ato që ju takojnë.

Peshorja

Dashuria: Sot do të jetë një ditë e mbushur me stres për shenjën, lodhja mund të ketë dorën e sipërme mbi ju dhe do t’ju bëjë të shkathët. Shmangni këmbënguljen për disa çështje që mund t’ju bëjnë të grindeni me partnerin. Beqarët do kenë takime të shkëlqyera për të ardhmen.

Puna: Një mbingarkesë e përgjegjësisë do t’ju detyrojë të ngadalësoni ritmet tuaja të punës, t’i jepni vetes një lehtësim.

Akrepi

Dashuria: Qëndrimi juaj sipërfaqësor mund të jetë pengesa më e madhe në rritjen e marrëdhënies. Mos mashtroni personin pranë jush dhe thoni të vërtetën. Beqarët do duhet të presin për të gjetur personin e duhur që ndez zemrën dhe shqisat.

Puna: Nuk është koha e duhur për të bërë plane ose për të filluar sfida të reja, këshilla është të veproni me kujdes.

Shigjetari

Dashuria: Sot njerëzit e lindur nga shenja do të jenë në gjendje të jetojnë një ditë me entuziazëm të madh në dashuri. Do të ndiheni energjikë, plot dëshirë për të jetuar dhe do shihni gjithçka në anën pozitive. Beqarët do jenë shumë simpatikë dhe joshës në shikim të parë.

Puna: Është koha ideale për të bërë propozime, për të paraqitur një projekt ose për të ndërmarrë nisma të reja.

Bricjapi

Dashuria: Gjatë kësaj dite mund të ndjeni një tension. Ata që përjetojnë një marrëdhënie tashmë të paqëndrueshme mund të marrin vendime të nxituara, megjithatë mos u mërzitni dhe mendoni me kujdes. Yjet këshillojnë beqarët të mos dalin nga ekuilibri.

Puna: Do të keni disa mundësi për të ndryshuar punën tuaj dhe për të gjetur atë që keni kërkuar gjithmonë, megjithatë, vlerësoni ofertat.

Ujori

Dashuria: Horoskopi sot shpall lajme të mira në dashuri, dita do të jetë plot pasion dhe takimet për beqarët janë gjithashtu të preferuarat. Për ata që lindin nga shenja do të ketë mundësi të mëdha për të realizuar dëshirat e tyre.

Puna: Sot investimet do të favorizohen dhe për këtë arsye ju keni dritën e gjelbër nga yjet për të vazhduar.

Peshqit

Dashuria: Me Hënën në pozicion, dita do të jetë pozitive për shenjën dhe gjendja shpirtërore do të përmirësohet. Moment i favorshëm për dashurinë, marrëdhëniet që lindin në këtë periudhë do të jenë me fat. Ka mundësi të shkëlqyera për beqarët të gjejnë një shpirt binjak.

Puna: Do të ketë gjithashtu situata të favorshme në punë të cilat mund t’i përdorni në favorin tuaj për të rritur fitimet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat