Nuk janë muskujt as humori, diçka tjetër i bënë meshkujt tërheqës - Bota Sot
Nuk janë muskujt as humori, diçka tjetër i bënë meshkujt tërheqës

Life style

Nuk janë muskujt as humori, diçka tjetër i bënë meshkujt tërheqës

Më: 18 janar 2020 Në ora: 07:39
Ilustrim

Në të gjitha vendet besohet se gjëja më e rëndësishme që e bën një mashkull tërheqës për një grua është nëse ai ka pamje fizike me muskuj ose sens të mirë humori.

Sidoqoftë, një studim i ri shkencor ka sugjeruar se muskujt dhe aftësia për t’i bërë njerëzit të qeshin nuk janë më elementet kryesore për të tërhequr vëmendjen e një gruaje.

Siç del nga studimi i ri, faktori kryesor që e bën një mashkull të popullarizuar për gjininë e kundër është altruizmi – vullneti për të bërë vepra të mira dhe humanitare, raporton “Bright Side”.

Ky studim është realizuar nga shkencëtarët nga Kanadaja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat