Cila është gjëja e parë që shihni? Mësoni çfarë fsheh imazhi për ju - Bota Sot
Cila është gjëja e parë që shihni? Mësoni çfarë fsheh imazhi për ju

Life style

Cila është gjëja e parë që shihni? Mësoni çfarë fsheh imazhi për ju

Më: 25 janar 2020 Në ora: 07:26
Ilustrim

Shpesh kur vëzhgojmë realitetin që na rrethon, vështrimi ynë përqëndrohet në mënyrë të pashmangshme në disa aspekte specifike dhe kështu ndodh edhe kur vëzhgojmë një foto ose imazh. E gjithë kjo ndodh sepse mendja jonë na shtyn të vëzhgojmë gjëra që ne i konsiderojmë më të rëndësishme se të tjerët!

Për të vërtetuar ato që janë thënë deri më tani, ne ju ofrojmë këtë provë shumë të thjeshtë dhe interesante. Shikoni imazhin që ne propozojmë më poshtë dhe përgjigjuni kësaj pyetjeje: çfarë shihni? Pasi të bëhet kjo, zbuloni se çfarë fsheh imazhi për ju.

Macja

Nëse shikoni imazhin gjëja e parë që keni parë është mace kjo do të thotë që ju jeni një strateg. Ti e di se si të perceptosh idetë e zakonshme dhe mund të zhvillosh plane afatgjata, por shpesh nuk i merr parasysh mendimet e të tjerëve, kjo ndodh sepse i konsideron ato si ‘detaje’. Ju jeni i mendimit se perspektiva juaj është më globale.

Karakteri juaj ju lejon të kuptoni me lehtësi situatën përreth jush, duke vlerësuar të mirat dhe të këqijat dhe të mblidhni njohje të reja. Ndjenjat dhe emocionet që ju karakterizojnë janë të ndritshme dhe të fuqishme, por në të njëjtën kohë shumë të kota.

Miu

Nëse shikoni imazhin gjëja e parë që keni parë është miu, do të thotë që ju jeni një person taktik. Ju ndaleni shumë në detajet e gjërave, duke rrëmbyer çdo detaj, madje edhe ato të cilave njerëzit e tjerë nuk u japin rëndësi. Ju jeni një person shumë skrupuloz dhe kjo ju lejon të mos kapeni kurrë të papërgatitur.

Ju jeni një person shumë i zhytur në mendime dhe me vetëkontroll të madh, unë i njoh edhe emocionet tuaja dhe për këtë është e vështirë të lëndoni veten. Ju nuk jeni lloji i personit që fal lehtë, nëse dikush vjen rreth jush do ta mbani mend atë për një kohë të gjatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat