Pyetjet që duhet t’i bëni vetes para se të divorcoheni - Bota Sot
Pyetjet që duhet t’i bëni vetes para se të divorcoheni

Life style

Pyetjet që duhet t’i bëni vetes para se të divorcoheni

Më: 16 shkurt 2020 Në ora: 23:57
Foto ilustrim

Ti dhe partneri yt po mendoni për t’i dhënë fund martesës, por derisa të merrni një vendim do të ndiheni të frustruar, konfuzë apo në faj. Po bëni apo jo gjënë e duhur?! Përgjigjen do ta merrni vetëm pasi t’i keni bërë vetes pyetjet më poshtë.

Ekspertët mendojnë se para një vendimi të tillë, këto janë pikat kyçe që duhen shqyrtuar nga të dyja palët.

1. A ka ndonjë mënyrë për ta shmangur këtë?

2. Jam financiarisht e përgatitur?

3. A jam i/e mirë informuar se si funksionin një divorc?

5. Cilat janë objektivat e mia?

6. Si do të dukej lidhja jonë ideale?

7. Pse kemi probleme?

8. Cilat janë zgjidhjet e mundshme?!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat