Kundërshtimet dhe pajtimet, si t'i diskutoni këto me partnerin tuaj - Bota Sot
Kundërshtimet dhe pajtimet, si t'i diskutoni këto me partnerin tuaj

Life style

Kundërshtimet dhe pajtimet, si t'i diskutoni këto me partnerin tuaj

Më: 26 shkurt 2020 Në ora: 16:28
Ilustrim

Të qenit në një lidhje të hapur është shumë më e rëndësishme se sa mendoni.

Më shumë se 25 qifte kanë konflikte të ndryshme mes veti, jo komunikimi me njëri-tjetrin për probleme të ndryshme, është duke u rritur çdo herë e më shumë, sidomos tek të rriturit.

“Ju mund të punoni, dhe si çdo lidhje tjetër kur ka mosmarrëveshje ju duhet të bisedoni me njëri-tjetrin”, tha seksologia Jacqueline Hellyer.

Është e kundërta e tradhtisë, tradhtia është jo-konsensuale. Të qenit në një lidhje të hapur mund të ketë përfitime për njerëzit. I ndihmon njerëzit të jenë më shumë real.

Komunikimi është çelësi i një marrëdhënie

Çdo çift ka nevojë të komunikojë që ti eliminojnë mosmarrëveshjet dhe që të mos pasojnë tek ndarja, apo tradhtia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat