Receta e mahnitshme natyrale për një fytyrë të pastër - Bota Sot
Receta e mahnitshme natyrale për një fytyrë të pastër

Life style

Receta e mahnitshme natyrale për një fytyrë të pastër

Më: 2 qershor 2020 Në ora: 17:38
Ilustrim

Receta që e sugjerojmë sot përmban vetëm dy përbërës: vaj kokosi dhe sodë buke. Këta dy përbërës mund të ndodhen në kuzhinën tuaj dhe janë mjaft efikas në trajtimin e problemeve të lëkurës.

Kjo përzierje e fuqishme ofron efekte fantastike në trajtimin e shenjave, njollave, puçrrave dhe akneve, duke eliminuar yndyrën dhe qelizat e vdekura.

Soda për pjekje është më e mirë se produktet e rrezikshme dhe toksike. Për më tepër ajo mund të përdoret edhe për zbardhjen e dhëmbëve dhe si një deodorant.

Kjo është receta:

Përbërësit:

Vaj kokosi dhe sodë për pjekje

Udhëzimet:

Kombinoni vajin e kokosit dhe sodën (në varësi të lëkurës, sa lugë sodë aq edhe vaj) dhe aplikojeni kombinimin në lëkurë. Bëni masazh lëkurës përderisa e vendosni kombinimin në të dhe lajeni menjëherë me ujë të vakët, ose përdoreni si një maskë për fytyrë dhe lëreni aty për disa minuta.

Kjo përzierje e mrekullueshme mund të ofrojë rezultate të mahnitshme në një mënyrë komplet natyrale! Kështu që mos hezitoni ta provoni atë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat