Tre gjërat që duhet të shtoni në pijen tuaj për të ndihmuar në djegien e dhjamit - Bota Sot
Tre gjërat që duhet të shtoni në pijen tuaj për të ndihmuar në djegien e dhjamit

Life style

Tre gjërat që duhet të shtoni në pijen tuaj për të ndihmuar në djegien e dhjamit

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 18:04
Foto Ilustrim

‘Butyrate’, një acid yndyror me zinxhir të shkurtër, ndihmon trupin të djegë yndyrën.

Këto ‘smoothie’ rrisin ‘butyratin’ dhe janë të pasura me lëndë hollues ushqyese që shkrijnë yndyrën.

Këto janë gjërat që duhet të shtoni në pijen tuaj:

Për të slarguar toksinat, shtoni selino.

Selino mund t’ju ndihmojë të qëndroni me energji edhe në ditët tuaja më të ngarkuara, pasi është e pasur me acid fenolik. Këto komponime bimore ndihmojnë mëlçinë të nxjerrë toksinat energjetike.

Për të larguar fryrjen, shtoni kefir.

Tendosja probiotike ‘Bifidobacterium lactis’ në kefir është treguar se nxit lëshimin e lëngjeve të bllokuar, dhe studiuesit e UCLA thonë se duhet të pini 1 gotë me kefir në ditë, e cila mund t’ju ​​ndihmojë të derdhni 4 kg “dhjam të rremë” çdo javë.

Për të larguar urinë, shtoni farat e kërpit.

Farërat e kërpit përmbajnë një fibër të tretur të ngadaltë që promovon ngopjen e zgjatur. Sipas shkencëtarëve të USDA, ata që shijojnë farat e kërpit konsumojnë me lehtësi 10% më pak kalori pjesën tjetër të ditës.

‘Smoothie’ që kombinon të tri produktet

Në një blender, bashkoni 1⁄2 gotë ujë, 1 filxhan spinaq, 2 kërcell selino, gjysmën e kastravecit, 1⁄ 4 filxhan majdanoz të copëtuar. dhe 1/2 fara të kërpit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat