Si ta ndërtoni shtëpinë e ëndrrave vetëm me paleta të drurit? - Bota Sot
Si ta ndërtoni shtëpinë e ëndrrave vetëm me paleta të drurit?

Life style

Si ta ndërtoni shtëpinë e ëndrrave vetëm me paleta të drurit?

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 11:40

Paletat e drurit zakonisht përdoren për gjëra të zakonshme si transportimi i mallrave. Por, ato gjithashtu mund të përdoren për t’i ndërtuar të gjitha llojet e mobileve, dhe janë material i mahnitshëm për ta ndërtuar edhe një shtëpi

Në fakt, është e mundshme të ndërtoni një shtëpi të mrekullueshme vetëm nga paletat e drurit, shtëpi e cila do të zgjasë tërë jetën.

Me miliona paleta hidhen në bërllok çdo vit përgjatë botës, por shumë pak persona ia dinë vlerën që mund ta kenë atë.

Paletat zakonisht bëhen nga drunjtë e pishave, pemë të cilat janë tejet të forta dhe mund të përballojnë mbi 1,000kg peshë.

Image

Për të ndërtuar një shtëpi të vogël duhen vetëm rreth 120 paleta. Ato mund t’i gjeni në çdo depo të shitjeve me çmim shumë të lirë, ose shpeshherë edhe mund t’i merni falas.

Duhet të keni parasysh se paletat duhet të mos jenë të dëmshme.

Nëse veç keni dëshirë ta provoni këtë, atëherë shikojeni këtë video e cila e tregon në detaje të hollësishme se si ta ndërtoni një shtëpi nga paletat e drurit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat