Rezultate të frikshme/ Çfarë do të na ndodhte nëse do të punonim për kohë të gjatë nga shtëpia - Bota Sot
Rezultate të frikshme/ Çfarë do të na ndodhte nëse do të punonim për kohë të gjatë nga shtëpia

Life style

Rezultate të frikshme/ Çfarë do të na ndodhte nëse do të punonim për kohë të gjatë nga shtëpia

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 20:27
Ilustrim

Epidemia globale e Coronavirus bëri që në gjithë botën disa të mbesin pa punë ndërkohë disa të tjerë të vazhdonin të punonin nga shtëpia.

Por rezultatet e një studimi të bërë në Angli nëse një person do të punonte për kohë të gjatë nga shtëpia janë të frikshme.

Të gjithë e dimë që jeta sedentare do të bënte keq gjithëkujt, por nëse do të punohej dhe nga shtëpia, deformimi i trupit njerëzor por edhe mendjes do të ishte më i madh nga sa kemi menduar.

Që nga shëndeti i lëkurës, obeziteti, sytë, flokët dhe shumë e shumë sëmundje të tjera do të pasoheshin nga pasiviteti i tepruar.

Nga studimi i bërë me kompjuter në Angli na jepet formati se si do dukej një person i tillë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat