5 veprimet tipike të njerëzve xhelozë - Bota Sot
5 veprimet tipike të njerëzve xhelozë

Life style

5 veprimet tipike të njerëzve xhelozë

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 21:38
Foto ilustrim

Njerëzit xhelozë na rrethojnë, fatkeqësisht ngado, në rrethin tonë miqësor, në punë etj.

MBURREN PËR VETEN E TYRE

Xhelozët ja rrisin disa herë vlerat vetes duke u mburrur para jush dhe të tjerëve.

JU DEMORALIZOJNË

Nëse ju jeni përpjekur shumë për të arritur diçka , xhelozët do mundohen t’ua ulin vlerat e t’u demoralizojnë.

ANKOHEN VAZHDIMISHT

Ata nuk janë asnjëherë të kënaqur me çfarë kanë.

PRISHIN LUMTURINË E TË TJERËVE

Xhelozët nuk durojnë dot kur shohin njerëz të dashuruar, miqësi të vërteta apo kur shohin se njerëzit që i rrethojnë janë të lumtur.

BËJNË THASHETHEME

Zakonisht fusin negativitetin në ambientet shoqërore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat