Letra që zgjidhni tregon se çfarë do të ndodhë në jetën tuaj dhe çfarë do të ndryshoni menjëherë - Bota Sot
Letra që zgjidhni tregon se çfarë do të ndodhë në jetën tuaj dhe çfarë do të ndryshoni menjëherë

Life style

Letra që zgjidhni tregon se çfarë do të ndodhë në jetën tuaj dhe çfarë do të ndryshoni menjëherë

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 07:37
Ilustrim

Parashikimi është një fakt i njohur pa përdorimin e procedurave të bazuara në arsye ose njohuri shkencore, por përmes magjisë, interpretimit të shenjave të natyrës, përdorimit të letrave (si në këtë rast).

Zgjidhni letrën që ju tërheq më shumë.

Nëse zgjodhët:

Letrën e parë

Kjo letër simbolizon unitetin, dhe është Arcana V e madhe, d.m.th Kryeprifti në letrat tradicionale të tarotit. Kjo është letra e unitetit dhe unifikon të gjitha besimet shpirtërore.

Nëse keni zgjedhur këtë letër, do të thotë se gjatë ditëve të ardhshme, do të kërkoni përgjigje në konventat shpirtërore, por larg traditave fetare. Duhet të kontaktosh vetveten dhe për këtë, duhet të përdorësh lutjen për të gjetur rrugën tënde, ose dikush, një mësues, për t’ua tregojë.

Është e rëndësishme të balanconi veprimet tuaja me dëshirat e zemrës suaj dhe të jeni të mirë jo vetëm me të tjerët, por edhe me veten tuaj. Ju jeni në fillim të një procesi transformimi të shpirtit dhe jetës suaj.

Letrën e dytë

Është letra që korrespondon me Arcana XIX, dhe quhet dielli, së bashku me letrën Stella, është një nga letrat më të bukura të tarotit. Kjo simbolizon një sezon të arritjeve, lumturisë, dritës, optimizmit dhe kënaqësisë. Çfarëdo që të dëshironi, do të vijë në jetën tuaj dhe do t’ju mbush me dashuri dhe gjëra të mira. Dielli përfaqëson dashuri, prosperitet, shëndet, bukuri dhe sukses dhe nëse doni të jeni nënë, ju jeni me fat, sepse kjo letër mund të njoftojë edhe një shtatzëni.

Kjo është një letër që, duke sjellë gjëra të tilla të mira në jetën tuaj, ju kërkon të jeni bujarë dhe të ndani dhe ndihmoni të tjerët në mënyrë që të shumohen këto bekime.

Letrën e tretë

Është letra e fillimeve të reja. Korrespondon me misterin e madh XX, gjykimin. Me këtë letër, së shpejti do të ketë një rilindje, do t’i mbyllni ciklet dhe do të filloni cikle të reja. Ka ardhur koha kur do të jeni në gjendje të lini gjithçka që nuk e mbush zemrën ose jetën tuaj pa ndjerë dhimbje, trishtim apo frikë. Është koha për të vlerësuar, mësuar, për t’u rritur, pjekur dhe për të marrë një hap tjetër të sigurt dhe paqësor.

Kjo letër quhet “Fillimet e reja” sepse do të lini pas çdo gjë që nuk keni nevojë për të filluar një jetë të re. Nëse jeni në mes të problemeve ligjore, ato do të zgjidhen dhe nëse dëshira juaj është të jeni nënë, kjo letër tregon birësimet (ndoshta ju duhet ta merrni në konsideratë këtë opsion).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat