Ngjyra për banesë të lumtur: Si ta përdorni ngjyrën e verdhë në enterier - Bota Sot
Ngjyra për banesë të lumtur: Si ta përdorni ngjyrën e verdhë në enterier

Life style

Ngjyra për banesë të lumtur: Si ta përdorni ngjyrën e verdhë në enterier

Më: 11 gusht 2020 Në ora: 19:49
Foto Ilustrim

E verdha krijon ndjenjën e ngrohtësisë dhe rehatisë, andaj është bërë shumë e popullarizuar kur është fjala për ngjyrosjen e banesave

Muret e verdha, tepihët në tone ngjyre të artë, llambat dhe detajet e tjera në nuanca të ngjyrës së diellit stimulojnë aktivitetin e trurit dhe nxisin njerëzit për komunikim më të mirë.

Në këtë drejtim ia arrijnë, sepse personat e rrethuar me enterierin “e lumtur” janë më të lumtur dhe më energjikë, madje këtë e bartin edhe te tjerët.

Teprimi i ngjyrës së verdhë jep rezultat kundërproduktiv. Hulumtimet tregojnë që personat e rrethuar me ngjyrë shumë të verdhë shpesh ndryshojnë humorin, janë më nervozë dhe më irritues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat