Shkenca rekomandon leximin e gazetave për të reduktuar stresin

Life style

Shkenca rekomandon leximin e gazetave për të reduktuar stresin

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 17:29
Foto Ilustrim

Se gazetat ju pasurojnë me njohuri të ndryshme të ngjarjeve në botë, nuk ka dyshime.

Por, tashmë ka edhe një efekt tjetër pozitiv që ju mund të përfitoni nga të lexuarit e një gazete apo reviste të paktën gjatë mëngjeseve.

Sipas studimeve të realizuara në Washington, është vërtetuar se leximi i tyre ndihmon në reduktimin e stresit e gjithashtu edhe luftoni rrezikun nga Karoshi (mbingarkesa në punë) term i përdorur në Japoni.

Kjo është shfaqur si një tjetër anë pozitive e gazetave dhe këtë radhë si një fakt i dobishëm në shëndetin dhe mirëqenien e njeriut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat