Konfirmohet, të jesh në një lidhje ju bënë më të trashë!

Life style

Konfirmohet, të jesh në një lidhje ju bënë më të trashë!

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 17:44
Foto Ilustrim

Të jesh beqar është një gjë e shëndetshme, gjë të cilën tani po e konfirmojnë edhe shkencëtarët!

Sipas një studimi bëhet e ditur se të qenit në një lidhje, ju bënë më të trashë, yndyrna të cilat rrezikojnë jetën tuaj.

Ky studim është kryer në Universitetin e Queensland në Australi.

Atje u analizuan dhjetë vjet të dhëna nga më shumë se 15,000 njerëz dhe zbuluan se çiftet në marrëdhënie të lumtura peshonin mesatarisht 5.8 kg më shumë se njerëzit beqar dhe kishin një shtim mesatar të peshës e 1.8 kg në vit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat