5 shenjat që ju tregojnë se jeni duke pritur një djalë, të katërtin nuk do ta besoni

Life style

5 shenjat që ju tregojnë se jeni duke pritur një djalë, të katërtin nuk do ta besoni

Më: 18 dhjetor 2020 Në ora: 16:59
Ilustrim

Momenti më i veçantë i shtatzënisë konsiderohet edhe momenti i  zbulimit të gjinisë së foshnjes suaj.

Shumë gra shtatzëna mendojnë se gjinia mund të përcaktohet vetëm përmes ultrazërit shkruan BellyBelly.

Ky po që është fakt, pasi është një metodë e sigurtë dhe e qartë, mirëpo përgjatë muajve të parë mund të vëreni disa shenja që ju paralajmërojnë se do jeni nënë e një djali.

1.Shkëlqeni gjatë periudhës së shtatzënisë

Kjo ndoshta do jetë pika e parë që do t’ju tregoj se jeni duke pritur një djalë.

2.Keni flokë të mrekullueshme

Nëse flokët tuaja po rriten shpejt, gjasat janë që ju do mirëprisni një djalë.

3.Pëlqeni gjërat e kriposura

Ushqimi do jetë shenja e radhës që do ju tregoj në lidhje me gjininë e foshnjes suaj.

4.Shtoni pak peshë

Nënat që presin djemë zakonisht nuk shtojnë peshë dhe e ruajnë formën e trupit.

5.Keni vazhdimisht këmbë të ftohta

Legjenda thotë se këmbët e ftohta gjatë shtatzënisë ju tregojnë se keni një djalë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat