Çfarë fshihet pas vështrimit të një femre

Life style

Çfarë fshihet pas vështrimit të një femre

Më: 22 dhjetor 2020 Në ora: 14:59
Foto Ilustrim

Çfarë shpreh vështrimi i një femre, qoftë ai spontan apo i vazhdeshëm, gazmor apo enigmatik?

Gazetarja dhe fotografja Giuseppe Di Piazza lindur në Palermo dhe rritur e adoptuar në Milano i është përgjigjur kësaj pyeteje me të paktën 20 foto të bëra nga aktore ose këngëtare, muzikane apo drejtuese televizive.

Janë aty që nga Lucrezia Lante Della Rovere deri tek Emma Marrone, nga Francesca Inaudi tek Valeria Solarino, dukekaluar nga Francesca Neri dhe Camilla Baresani.

Fotot e tyre ne bardhj e zi të reaIizuara në vitet 2013-2014, janë ekspozuar në Milano nën titullin “Mes syve të një gruaje"

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat