Ja pse tradhëtojnë femrat?

Life style

Ja pse tradhëtojnë femrat?

Nga: D.B. Më: 22 dhjetor 2020 Në ora: 16:42
Foto Ilustrim

Cilat janë motivet që shtyjnë femrat për të transformuar ëndrrën e ndaluar në realitet? Nëse meshkujt kërkojnë ngushëllim tek një tjetër për arsye egoiste, femrat tradhtojnë kur janë të lodhura nga një marrëdhënie ose jo të dashuruara. Por kur ndodh kjo dëshirë? Cilat janë motivet që shtyjnë femrat për të transformuar ëndrrën e ndaluar në realitet?

Për inat

Femrat e njohin mirë artin e hakmarrjes duke u bazuar sidomos në disa raste, për shembull kur zbulojnë se tradhtohen. Por tradhtia për inat apo hakmarrje në të shumtën e rasteve nuk është për dëshirë.

Për mërzi

Kur mërzitja pushton jetën në çift është e lehtë të drejtohesh nga stimujt e jashtëm. Ndodh tek meshkujt por edhe tek femrat, përtej diferencave gjenerohet një rutinë e mërzitshme për të dy.

Për t’u ndjerë të dëshiruara

Pas vitesh marrëdhënie, ndodh që të ndjehen jo mirë, duke filluar pyetjet, a i pëlqejë akoma, jam e bukur si dikur etj. Pyetje pushtojnë mendjen e femrave deri sa kthehen në mendime fiksuese. Dhe në rast se partneri nuk bashkëpunon, cila është mënyra më e mirë për të hequr çdo dyshim, përveç tradhtisë?

Për t’u ndare

Nëse një femër dëshiron të ndahet, tradhtinë e ka një lloj mënyrë për t’u larguar.

Për "fluturat ne stomak"

Një ndjenje që të gjithë pothuaj e kemi provuar të paktën një here, edhe pse zgjat pak. Me vazhdimin e marrëdhënies fluturat largohen dhe me pas zhduken, ndodh kështu për të vajtur drejt një tradhtie.

Për vetmi

Mund të ndjehen te vetmuara edhe pse janë çift, nëse dialogu limitohet. Në këto rrethana femrat shkojnë drejt tradhtisë për të larguar peshën e vetmisë.

Për te bere një kalim ne te shkuarën

Ish-at janë një lloj tërheqje e pëlqyer nga femrat e mërzitura apo nga ato nostalgjike për kohet e kaluara bukur. Kështu tradhtojnë me qellim për të rijetuar, të paktën për një çast, ndjenjat e humbura.

Për sëmundje

Një gjendje shëndetësore e kompromentuar mund të bëjë të mundur një tradhti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat