Kjo do t'ju befasojë: Lëngu i vetëm që zhduk dhjamin

Life style

Kjo do t'ju befasojë: Lëngu i vetëm që zhduk dhjamin

Më: 30 dhjetor 2020 Në ora: 18:56
Foto ilustrim

P ërbërësit e këtij lëngu do ta përshpejtojnë metabolizmin tuaj dhe do të heqin qafe toksina dhe dhjamin nga trupi. Me rëndësi është ta përgatisni si duhet dhe ta konsumoni me rregull. Rezultate e para do t'i vëreni pas një muaji.

RECETA

1 gotë lëng domatesh, - ¼ e gotës lëng limoni, - 1 lugë xhenxhefil të gërryer, - 1 spec pikant, - 1 pjesë selinoje.

PËRGATITJA

Përzieni të gjithë përbërësit, përveç selinos, prej të cilëve do të fitoni rreth 220 ml lëng. Shërbejeni në gota prej qelqit dhe aty shtoni selinon. Selinon mund ta hani në mënyrë paralele derisa e pini lëngun. Pini këtë lëng tri herë në ditë midis shujtave, e nëse përgatitni më shumë lëng, atëherë mund ta ruani në frigorifer.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat