Zvogëlon rrudhat dhe tendos muskujt e fytyrës: Qe si ta bëni vetë masazhin në shtëpi, i cili rinon!

Life style

Zvogëlon rrudhat dhe tendos muskujt e fytyrës: Qe si ta bëni vetë masazhin në shtëpi, i cili rinon!

Më: 13 janar 2021 Në ora: 18:32
Foto nga vendi i ngjarjes

Lëkura e fytyrës me kalimin e viteve fillon të lëshohet, kështu ndodh për shkak se muskujt humbin vëllimin, mirëpo, pos kësaj, zvogëlohet edhe prodhimi i kolagjenit dhe elastinës

E gjithë kjo çon në formimin e rrudhave dhe pas moshës 40 vjeç, ky proces përshpejtohet.

Mënyra shumë efikase që të përmirësoni vëllimin e muskujve dhe fytyrës t’ia ktheni dukjen rinore është masazhi,

Nëse do t’i ndiqni këto udhëzime të thjeshta, duart tuaja bëhen mjet i fuqishëm për rinim.

Me lëvizje të duhura, stimulohen muskujt e fytyrës, mirëpo nëse ata janë të tendosur, fytyra thjesht do të duket më e bukur, më e shëndetshme dhe më e rinuar…

Përveç kësaj, do t’i eliminoni ënjtjet, gropat e syve dhe fryrjen.

Lejojani vetes një tretman sikur të ishit në sallon.

Në videon në vazhdim shikoni si duket i gjithë procesi i masazhit të fytyrës:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat