Disa karakteristika që bëjnë ndryshimin mes grave franceze dhe atyre në të gjithë botën

Life style

Disa karakteristika që bëjnë ndryshimin mes grave franceze dhe atyre në të gjithë botën

Më: 23 janar 2021 Në ora: 18:26
Foto Ilustrim

Gratë franceze kanë qenë prej kohësh të famshme për stilin e tyre unik, të sofistikuar dhe pamja e tyre femërore admirohet gjithmonë nga gratë e huaja.

Shumë gjëra kanë ndryshuar gjatë shekullit të kaluar, por mënyra se si gratë franceze mbajnë veten e tyre, si për sa i përket modës dhe mënyrës, vazhdon të kënaqë mjeshtrat dhe admiruesit e bukurisë femërore.

Bright Side ka studiuar veçoritë e jetesës së grave moderne franceze këto janë disa nga karakteristikat e tyre:

1. Gratë franceze nuk përdorin injeksione bukurie.

2. Gratë franceze nuk i ndajnë problemet e tyre me të dashurat e tyre.

3. Gratë franceze nuk do të ndjekin kurrë trendet e modës në dëm të shëndetit të tyre.

4. Gratë franceze nuk nxitojnë të martohen.

5. Gratë franceze nuk blejnë rroba të shtrenjta.

6. Gratë franceze nuk do të heqin dorë kurrë nga karriera e tyre në favor të rritjes së fëmijëve.

7. Gratë franceze nuk u pëlqen të pastrojnë dhe të bëjnë pazar.

8. Gratë franceze nuk ndjekin dieta.

9. Gratë franceze nuk largohen nga shtëpia pa një shall në qafë.

10. Gratë franceze nuk i bëjnë thonjtë e tyre në sallone.

11. Gratë franceze nuk hanë në vende të zhurmshme.

12. Gratë franceze nuk kanë turp të mbajnë buzëkuq të ndritshëm gjatë ditës.

13. Gratë franceze me guxim presin balluke por nuk u pëlqen të lyejnë flokët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat