Gratë lexojnë më shumë se 100 faqe, ndërsa burrat heqin dorë para faqes së 50-të, tregon studimi

Life style

Gratë lexojnë më shumë se 100 faqe, ndërsa burrat heqin dorë para faqes së 50-të, tregon studimi

Më: 24 janar 2021 Në ora: 22:55
Foto ilustrim

Gratë janë më të prirura të vazhdojnë një libër se sa burrat, tregon një studim i ri.

Të dhënat rreth zakoneve të njerëzve kur lexojnë kanë zbuluar se burrat zakonisht heqin dorë nga një libër para se të arrijnë në faqen e 50-të, ndërsa gratë kalojnë 100 faqe.

Raporti u krijua nga Audience Agency, një shoqatë britanike bamirësie që mbledh informacione për të ndihmuar industritë krijuese që të prekin njerëzit që mund të shijojnë punën e tyre.

Ky studim u iniciua për shkak të rritjes së popullaritet të librave online dhe nevojës së shtëpive botuese për të gjetur alternativa më të pëlqyeshme nga klientët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat