A e dini pse duhet ta mbani një sy mbyllur kur shkoni në tualet gjatë natës

Life style

A e dini pse duhet ta mbani një sy mbyllur kur shkoni në tualet gjatë natës

Më: 27 janar 2021 Në ora: 19:59
Foto ilustrim

Trupi dhe organet e tij punojnë gjatë gjithë kohës, edhe kur jeni duke fjetur. Por nëse ndodh që gjatë natës ju shkohet në banjë, duhet që njërin sy ta mbani mbyllur.

Ja pse!

Nëse e mbani një sy mbyllur do të gënjeni veten dhe trupin. Sepse kur i hapni të dy sytë në mes të natës, trupi juaj do të mendojë se është koha të zgjoheni dhe do të keni problem të bini përsëri në gjumë.

Mbajtja e njërit sy mbyllur, kur shkoni në banjë gjatë natës, do t’ju ndihmojë të bini në gjumë më shpejt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat