Sherret me partnerin nuk kanë fund? Kini parasysh këto hapa për ta zbutur situatën

Life style

Sherret me partnerin nuk kanë fund? Kini parasysh këto hapa për ta zbutur situatën

Më: 9 shkurt 2021 Në ora: 14:07
Ilustrim

Nëse nuk doni të keni konflikte në cift mjafton që të jeni stërvitur mirë në komunikim me personin përballë. Mjafton që disa herë të jeni dëgjyes të mirë, të mos përsëriteni e një sërë këshillash që do ju hyjnë në punë sipas ‘Bustle’:
1.
Përpiqu të mos e kritikosh partnerin në çdo situatë. Në vend të kësaj motivojeni duke i thënë se mundet të bëjë më mirë.

2.
Nuk duhet të përsërisni veten.

3.
Përpiqu që fillimisht të kuptosh atë që ndjeni ju. Nëse nuk është faji i tij/saj më mirë dëgjo pak muzikë ose dil për pak ajër të pastër sesa të ziheni me personin përballë.
4.
Ndalo dhe kujtoji vetes nëse po sillesh ose jo në mënyrë egoiste.

5.
Mos dil në përfundime të nxituara. Mësoni që fillimisht ta dëgjoni partnerin.

6.
Shmangni fjalitë që tingëllojnë shumë gjykuese. Zëvendësoni “i keq” me “s’më pëlqen” dhe shiheni si do të zbutet njeriu përballë jush.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat