Pse nis një ‘zënkë’ mes nuses dhe vjehrrës?

Life style

Pse nis një ‘zënkë’ mes nuses dhe vjehrrës?

Më: 9 shkurt 2021 Në ora: 17:39
Ilustrim

Thuhet se pasi të martoheni me të fejuarin tuaj, ju duhet të ‘martoheni’ edhe me familjen e tij. Kjo është mënyra e duhur për t’iu qasur çështjeve në një farë mase, sepse jo vetëm që fitoni një partner të jetës, por diku në shpinë të tij, vjen familja e tij.

Marrëdhënia midis nuses dhe anëtarëve të familjes mund të priret të jetë një temë e pafund, ajo gjithmonë sjell diçka të re në sipërfaqe dhe në shumicën e rasteve, nuk dëgjoni për marrëdhënie perfekte midis nuses dhe familjes së dhëndrit. Ashtu si në familjen tuaj, ju gjithmonë hasni në çështje diskutimi, por në fund luftoni për të vendosur gjithçka së bashku, sepse e dini që jeni një familje dhe kjo është ajo që bëjnë familjet.

Kjo është midis konfliktit më të hasur, atij mes nuses dhe vjehrrës. Shpesh dëgjoni shoqet teksa ankohen për vjehrrat e tyre, edhe pse në sipërfaqe duken krejtësisht të mira.

Nëna e dhëndrit nuk do ta konsiderojë kurrë ndonjë grua të përsosur për djalin e saj. Ajo gjithmonë ka diçka për të thënë dhe kjo është ajo që ju çon në një grindje të përhershme. Edhe pse ajo thotë se këto janë sugjerime dhe këshilla, mënyra në të cilën ajo ua thotë atyre është ajo që ju bën të inatoseni kaq shumë.

Në shumicën e situatave, nuk do të ankoheni te burri juaj për nënën e tij, një mike është ajo që ju nevojitet. Në fund, burri dëgjon rreshta si “nëna jote kështu” ose “nëna jote ashtu” dhe diskutimet mund të fillojnë midis jush në një moment.

Ne ju sugjerojmë të flisni dhe t’i zgjidhni gjërat. Në fakt, kjo është ajo që ka rëndësi: bisedoni madje që në fillim me vjehrrën tuaj dhe shikoni se çfarë lloj personi është ajo, shkruan topweddingsites.

Nëna e dhëndrit nuk do të thotë gjëra pa qëllim dhe nëse i kushtoni më shumë vëmendje asaj, në fund të fundit ajo nuk do të konsiderohet si një “armike”, por lloji i të dashurës që dilni për një kafe në ditën tuaj të punës. Për disa prej jush kjo mund të konsiderohet si një ferr i vërtetë, por me të vërtetë nëse përpiqeni ta kuptoni dhe t’i kushtoni më shumë vëmendje, ajo do të provojë të jetë miqësore në fund të fundit!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat