Rrëfimi i 23 vjeҫarit: Ja ҫfarë bëra me ish kolegen sa isha i dehur

Life style

Rrëfimi i 23 vjeҫarit: Ja ҫfarë bëra me ish kolegen sa isha i dehur

Nga: Bota sot Më: 19 shkurt 2021 Në ora: 07:42
Ilustrim

Një djalë i ri ka rrëfyer për The Sun tradhtinë që i ka bërë të dashurës.

Ai thotë se ndihet fajtor për atë që ka bërë, derisa mendon se a duhet t’i tregojë të dashurës së tij, përcjell Bota sot.

Më poshtë rrëfimi i tij i plotë:

E dashura Deidre: Unë jam duke e mashtruar të dashurën time dhe ndihem shumë fajtor që po i dërgoj foto të 'nxehta' një femre që kam punuar më parë me të.

Unë jam 23 vjeçar dhe e dashura ime është 21 dhe kemi qenë në një marrëdhënie shumë të lumtur për tre vjet.

Por një natë para izolimi, unë u deha shumë dhe marrëzisht i dërgova kësaj gruaje foto të qarta të ‘burrërisë sime’.

Ajo më dërgoi mua disa fotografi më të këqija. Edhe pse nuk ka asnjë shans që e dashura ime do ta zbulojë, pasi gruaja që i dërgova fotografitë ka edhe më shumë për të humbur, unë ende ndihem shumë i shqetësuar.

Unë i kam fshirë fotot edhe ajo po ashtu. Unë i kam treguar një shoku, i cili më ka thënë të mos shqetësohem dhe ta harroj atë.

Por unë ende jam duke menduar nëse duhet t'i tregoj të dashurës sime. Do të ishte çmenduri ta humbja për shkak të pesë minutave idiotësi të dehur. Unë ndoshta jam duke reaguar shumë dhe duhet ta lë këtë pas vetes dhe të përqendrohem në marrëdhënien time, por nuk mund të ndalem së shqetësuari.

Deidre përgjigjet: Kjo ka të bëjë me fajin tuaj. T’i thuash të dashurës mund ta lehtësojë ndërgjegjen por do të shkaktonte më shumë dhimbje për të dy.

Nëse jeni i sigurt që ajo nuk do ta zbulojë - dhe i sigurt që nuk do ta përsërisni këtë - atëherë lëreni atë prapa.

Merrni një mësim. Asnjëherë mos pini aq shumë sa të humbni përsëri kontrollin. Përqendrohuni në marrëdhënien tuaj të lumtur. Në vend të kësaj është më mirë t’i besosh një miku të ngushtë ose këshilltar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat