2,000 gra e pranuan: Burra, kushtojini vëmendje, këto janë 5 gjërat për të cilat po ju mashtrojnë

Life style

2,000 gra e pranuan: Burra, kushtojini vëmendje, këto janë 5 gjërat për të cilat po ju mashtrojnë

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 23:42
Foto ilustrim

Gabimet më të mëdha që bëjnë burrat në dhomën e gjumit dhe që u kushtojnë me marrëdhënien janë si më poshtë.

Dy gjëra janë të qarta, burrat dhe gratë tradhtojnë në mënyrë të barabartë, dhe arsyet kryesore janë mërzia dhe mungesa e seksit.

Por, është interesante të shikosh se si grate i rendisin  mëkatet më të mëdha mashkullore, për shkak të të cilave ata do të konsideronin tradhti bashkëshortore.

Disa prej tyre do të jenë qesharake për ju, megjithatë në fund do ta kuptoni se gjithçka ka kuptim.

2.000 gra morën pjesë në sondazh, dhe rreth 65 përqind e tyre thanë se do të mendonin shumë më pak për tradhti bashkëshortore nëse burrat do të bënin më pak nga këto “krime” në shtrat, shkruan DailyMail.

Së pari, janë gjërat e vogla, që nga “vjedhja” e jorganëve, e deri tek bërja e dashurisë me çorape të bardha. Në thelb, ajo që do t’i largojë më shumë gratë nga burrat është sjellja e tyre fort e butë.

Së dyti, dështimi më i madh i seksit të fortë është të përqendrohen shumë në kënaqësinë e tyre – për t’i bërë gjërat edhe më keq, ata do të kërkojnë nga partneri i tyre t’i kënaqë ata, dhe pastaj ata nuk do të kthejnë favorin, transmeton portali arbresh.info

Së treti, shumë gra nuk e pëlqejnë “bisedën e ndyrë” gjatë seksit sepse kanë përshtypjen se janë një objekt i një filmi pornografik.  Kur insistoni në “biseda të ndyra”, partneri juaj do të ketë përshtypjen se ndonjë fantazi pornografike është më e rëndësishme për ju sesa ajo që po ndodh mes jush në këtë moment.

Së katërti, kapërcimi i parathënies është një problem i madh, veçanërisht kur mbani në mend se shumica e grave kanë nevojë për stimulim shtesë dhe se seksi klasik i depërtimit nuk është i mjaftueshëm që ato të arrijnë në orgazëm.

Lista përfundon me jokreativitetin (lexo: mërzinë) në shtrat. Për ta ilustruar, rreth 81 përqind e grave thanë se eksperimentuan shumë më shumë në shtrat me të dashurit e tyre sesa me burrat e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat