Këto shenja të horoskopit janë amvise të papara

Life style

Këto shenja të horoskopit janë amvise të papara

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 00:49
Foto ilustrim

Rroba të shpërndara në të gjitha cepat e shtëpisë, këpucë të palara që prej dimrit të shkuar, çentro të ngrira në niseshte e deri tek çorape të parfumosura e hekurosura ?!

Ndoshta s’e keni menduar kurrë më parë dhe keni zgjedhur të besoni se punët e shtëpisë ose i keni në gjak, ose jo, por ja që si gjithmonë horoskopi vendos se kush janë shenjat që e duan pastërtinë dhe kush janë më ”pisanjose”.

1. Demi: Edhe pse duken disi te plogështa, vajzat dhe gratë e shenjës së Demit janë goxha të organizuara dhe pastërtore. Ato kujdesen për çdo detaj në shtëpi në mënyrë që kur të vijë ndonjë i ftuar të jetë çdo gjë në vendin e duhur dhe sigurisht, të shkëlqejë nga pastërtia.

2. Virgjëresha: Virgjëreshat kanë gjithmonë nevojë të kontrollojnë gjithçka dhe të jenë të organizuara, prandaj janë edhe më maniaket për pastërti e rregull. Ato sistemojnë bibliotekën sipas rendit alfabetik, i seleksionojnë veshjet sipas ngjyrave, nuk lënë asnjëherë papastërti ne shtëpi dhe duan që gjithçka të shkëlqejë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat