Rrëfimi tronditës: Gruaja më kishte tradhtuar një natë para dasmës, me shokun tim më të mirë

Life style

Rrëfimi tronditës: Gruaja më kishte tradhtuar një natë para dasmës, me shokun tim më të mirë

Nga: Bota sot Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 10:00
Ilustrim

Një burrë 39 vjeqar ka kuptuar pas 10 vitesh se gruaja e tij e kishte tradhtuar me shokun e tij më të mirë, një natë para martesës.

Ai i është rrëfyer për këtë psikologes Deidre, duke kërkuar këshillat se si t’ia bëj më tutje.

E dashura psikologe: E kam dashur gruan time prej 15 vjet dhe jeta jonë ishte plotë angazhime. Por tani e kam zbuluar se ajo më ka tradhtuar mua një natë para martesës sonë, me shokun tm më të mirë.

E kam dashur atë për 19 vite por tan ndihmen plotësisht i shkatërruar për zbulimin tronditës.

Ajo më rrëfeu pasi kaluam një natë jashtë kohët e fundt.

Ajo ishte e dehur dhe bëri një koment të quditshëm për shokun tim më të mirë.

Dhe unë i thash ndërkohë: Eh po ti gjithmonë e ke dashur atë, apo jo?

Pamja e fytyrës së saj tregoj qartë paniken. Dhe unë e dija instiktivisht se kishte diqka më tepër dhe e pyeta se qfarë po ndodhte.

Gjithqka u zbulua se ata kishn bërë seks të dehur në shtëpinë e tij, kur ajo kishte shkuar për t'ia dhënë unazat e martesës.

Unë jam 39 vjeqar dhe ajo është 38.

Unë kam qenë një njeri familjar. Ne kemi dy fëmijë, një vajzë nëntë vjeqare dhe një djalë, tetë vjeqar.

Tani nuk di se qfarë të bëjë me veten time. Në fundjavë gjej justifikime dhe kaloj kohën në garazh ose kopsht.

Fëmijët e kuptojnë se diqka nuk është në rregull dhe ia mbajnë anën asaj, pasi e shohin që unë mbaj distancën.

Ajo më ka kërkuar falje dhe më lutet, por unë nuk mund të jem në të njëjtën dhomë me të.

Unë shkova direkt në shtëpinë e mikut tim dhe në prag të derës i thash që kishim përfunduar si miq.

Unë ndihem keq, se si gruaja ime mund të qëndronte pas tij. Ajo është përpjekur të ma shpjegoi se si ishte një gabim, por nuk kam dashur ta dëgjoj.

Ndihem plotësisht si një idiot dhe i pavlerë. Tani po mendoj për një divorc, pasi nuk mund të shoh një rrugëdalje nga kjo tradhti.

Psikologia përgjigjet:

Gruaja juaj ka bërë një gabim të madh, por gabimi ka ndodhur më shumë se 10 vite më parë. Përpara se ju të ndërtoni një ambient të dashur.

Sigurisht ju keni cdo të drejtë për tu ndierë i mërzitur, por a doni vërtetë t'i largoni këto gjëra tutje.

Duket se ajo po pendohet vërtetë për atë natë dhe dëshiron të zgjidh gjërat me ty.

Ju jeni ai me të cilin ajo deshi të martohej dhe me të cilin ndau jetën e saj.

Ju mund të rindërtoni lidhjen dhe besimin tuaj, por së pari duhet të dëgjosh arsyet pse ajo ju ka tradhtuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat