Disa modele mahnitëse me këna që duhet t’i provoni sa më shpejt

Life style

Disa modele mahnitëse me këna që duhet t’i provoni sa më shpejt

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 14:08
Foto ilustrim

Ramazani është afër cepit, dhe çfarë mënyre më të mirë për të hyrë në frymën e Ramazanit sesa me disa modele të mrekullueshme me këna.

Këna është e bukur, argëtuese dhe jo-angazhuese! Nuk është çudi që ne jemi aq të dashuruar me të dhe nuk mund të ngopemi me këto modele të ndërlikuara të ngjyrave natyrore.

Këna tradicionale është bërë nga pema e këna dhe ka qenë një element kryesor popullor në bukuri që nga Egjipti i lashtë.

Përveçse përdoren si bojë flokësh, shumë kultura arabe krijojnë art mahnitës të përkohshëm të trupit për raste të veçanta me këna. Një prej tyre janë festimet e Ramazanit.

Artistët e këna e kanë çuar kënanë në nivelin tjetër me argëtime dhe dizajne unike.

 Merrni disa inspirime festive për artin tuaj të ardhshëm të trupit:

Image
Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat