Gjashtë shenja paralajmëruese se dikush po xhelozon për ju

Life style

Gjashtë shenja paralajmëruese se dikush po xhelozon për ju

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 15:39
Foto ilustrim

Xhelozia që kalon pa u vërejtur ose injoruar mund të përshkallëzohet në një sjellje toksike që mund ta transformojë miqtë tuaj në mënyrë drastike, madje mund të mos i njihni më.

Çështja këtu është që shumica e njerëzve i fshehin këto ndjenja thellë brenda, dhe është e vështirë për ne të themi nëse ata janë xhelozë ndaj nesh apo jo. 

Fatmirësisht, ka disa mënyra për të kuptuar nëse miku juaj po strehon ndjenja negative për ju.

1. Ata të bëjnë kompliment me një fyerje.

2. Ata kënaqen me gabimet tuaja.

3. Ata bëjnë justifikime për të qenë larg jush.

4. Ata ju përgojojnë.

5. Ata ju tregojnë se jeni me fat.

6. Ato zvogëlojnë arritjet tuaja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat