Pija e gjelbër për humbjen e kileve të tepërta dhe për largimin e helmeve

Life style

Pija e gjelbër për humbjen e kileve të tepërta dhe për largimin e helmeve

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 16:47
Foto ilustrim

Nëse doni që të keni një bel për merak, pa dhjam të tepërt, si dhe ta ulni ndjeshëm nivelin e kolesterolit në gjak, atëherë duhet ta konsumoni këtë pije.

PËRBËRËSIT:

- 1 kg limona - 1,5 litra ujë - 3 tufa majdanoz - Pak sodë të bukës

PËRGATITJA:

Lani mirë limonët duke i fërkuar me sodë të bukës, më pas vazhdoni duke i zhytur ata në ujë të ftohtë, duke i lënë rreth gjysmë ore më pas. Më pas, vloni 1,5 litra ujë dhe lëreni atë ujë të ftohet. Grijeni limonin dhe majdanozin dhe qitni ata në ujin e ftohtë. Lëreni këtë përzierje në frigorifer për 24 orë. Më pas bluani ata përbërës dhe futni sërish në frigorifer. Konsumoni 100 ml të kësaj përzierjeje çdo ditë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat