20 shprehi ditore që do t’iu bëjnë më të mençur

Life style

20 shprehi ditore që do t’iu bëjnë më të mençur

Më: 3 mars 2021 Në ora: 09:08
Ilustrim

A mund të bëheni më të mençur? Natyrisht, që ju mund ta përdorni trurin tuaj më shumë se që po e bëni tani. Për ta bërë këtë, ne kemi mbledhur 20 shprehi ditore që ju të bëheni më të mençur dhe më inteligjent.

Këto janë 20 shprehi ditore që do t’iu bëjnë më të mençur!

1. Gjeni rreth 5 ide të reja çdo ditë.
2. Ndiqni pyetjet e juaja.
3. Lexoni një kapitull libri në ditë.
4. Shikoni video edukuese në vend të TV.
5. Lexoni gazetat.
6. Shpërndani ato që mësoni me njerëz të tjerë.
7. Teorinë vëreni në praktikë.
8. Shkruani një listë me gjërat që i keni bërë.
9. Filloni një listë me gjërat që nuk duhet ti bëni.
10. Shkruani ato që mësoni.
11. Stimuloni mendjen tuaj.
12. Merrni pjesë në kurse online.
13. Flisni me njerëz interesant për tema interesante.
14. Luani lojëra të mencura.
15. Eksploroni vende të reja.
16. Rrini me njerëz më të mencur se ju.
17. Ndani pak kohë për veten tuaj.
18. Ushtroni.
19. Hani ushqime të shëndetshme.
20. Gjeni një hobi që ju pëlqen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat