Test emocional: Çfarë ju “lëndon” më shumë?

Life style

Test emocional: Çfarë ju “lëndon” më shumë?

Më: 4 mars 2021 Në ora: 23:57
Foto ilustrim

Ky test ka për qëllim të zbulojë plagët emocionale që mbani brenda vetes dhe si të merreni me to me qetësi.

Zgjidhni një nga tre imazhet e sugjeruara dhe zbuloni se çfarë fshihet pas saj, transmeton portal arbresh.info

#1

Fotografia e parë zbulon se plaga që pritni të shërohet është braktisja.

Rrënja e kësaj qëndron shumë në të kaluarën, shpesh ajo buron nga fëmijëria, por gjithashtu mund të jetë rezultat i qëndrimeve personale në moshën e rritur.

Për të shëruar këtë plagë duhet të keni më shumë vetëbesim dhe të mos dorëzoheni.

#2

Plaga emocionale që duhet të shërohet është padrejtësia.

Ne sigurisht që jetojmë në një botë të çuditshme, një vend ku drejtësia shpesh harrohet, shkruan mediumi kroat Astma, transmeton portali arbresh.info

Reagimi ndaj një gjendje të tillë duke mbyllur ose ushqyer me inat dhe hakmarrje nuk është mënyra më e mirë.

Elasticiteti më i madh, që nuk do të thotë rreshtim, mund të ndihmojë në kapërcimin e kësaj plage emocionale.

#3

Kjo fotografi zbulon se ajo që duhet të shërohet është një nga plagët më të vështira për t’u kapërcyer: tradhtia.

Të pranosh që ka njerëz që janë të aftë të mashtrojnë dhe të tradhtojnë është hapi i parë drejt kapërcimit të kësaj plage emocionale.

Ajo gjithashtu konfirmon ndryshimin e madh midis tyre dhe vizionit të dikujt tjetër për jetën.

Qetësoni mendjen dhe trupin tuaj, lëshoni ngjarje negative nga e kaluara, dijeni se gjithçka ndodh për një arsye dhe se diçka shumë më e mirë dhe më e bukur ju pret në të ardhmen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat