Stresi më i keq, ai nga kolegët e punës

Life style

Stresi më i keq, ai nga kolegët e punës

Më: 7 mars 2021 Në ora: 22:29
Foto ilustrim

Një studim nga Instituti Amerikan i Stresit gjeti se pikërisht dinamikat e ekipit ndikojnë drejtpërdrejt më shumë se 90% të asaj që na streson në punë.

Pse bashkëpunëtorët e kolegët ju stresojnë aq shumë?

Stresi që na shkaktojnë kolegët futet nën lëkurën tonë sepse na kujton që nuk kemi kontroll dhe autonomi në profesionin tonë.

“Rritja e nivelit të stresit në punë, të vlerësuara nga perceptimi i të pasurit pak kontroll, por shumë kërkesë, kanë demonstruar se janë të lidhura me një frekuencë më të madhe të infarktit, hipertensionit dhe shqetësime të tjera”, thuhet me shqetësim në raportin e Institutit Amerikan të Stresit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat