Shenjat që tregojnë nëse ai është i dashuruar apo jo

Life style

Shenjat që tregojnë nëse ai është i dashuruar apo jo

Më: 10 mars 2021 Në ora: 23:47
Foto ilustrim

Gjuha e trupit mund të zbulojë shumë për ndjenjat tona dhe kjo është arsyeja pse nuk është aq e vështirë të kuptohet nëse ai është i dashuruar apo jo.

Shenjat se ai është i dashuruar:

Të shikon në sy

Nëse ju tërheq, kontakti intensiv me sy mund të jetë një tregues se është i interesuar për ju. Ai sinjalizon se dëshiron t’ju ​​kushtojë gjithë vëmendjen e tij.

Prek buzët

Nëse ai vazhdon të prekë gojën gjatë bisedës, kjo mund të jetë një shenjë se ai po luan me idenë e puthjes me ju. Nuk ka rëndësi nëse ai prek buzët me gjuhën e tij apo me duart e tij.

Anon kokën

Një kokë e anuar do të thotë që dëgjuesi ka marrë një “pozicion aktiv dëgjimi” gjatë bisedës. Tregon interes për bisedë dhe përkushtim për t’u njohur më mirë.

Anon në drejtimin tuaj

Nëse ai e mbështet trupin e tij drejt jush gjatë bisedës, kjo do të thotë që dëshiron të afrohet me ju në mënyrë që të dëgjojë më mirë. Kështu që ai tregon se është i interesuar.

Keni të njëjtin ritëm të ecjes

Herën tjetër kur të ecni krah për krah, kontrolloni nëse do të përshtatet me hapin tuaj. Nëse ecni në sinkron dhe me të njëjtin ritëm, kjo do të thotë që ai dëshiron të jetë me ty dhe të të kërkojë.

Shenjat se nuk është i dashuruar:

Kërkon diku tjetër

Ju flisni me të dhe vështrimi i tij vazhdon të kalojë shpatullën tuaj? Atëherë ka ndoshta diçka që e intereson më shumë për momentin. Interesi i tij kryesor nuk drejtohet drejt jush dhe kjo është një shenjë se nuk është serioz, shkruan KP.

Është i shqetësuar

Vazhdimisht lëkundet prapa dhe prapa në një karrige, nuk ju shikon në sy dhe vetëm në mënyrë sporadike u përgjigjet pyetjeve tuaja? Atëherë mendimet e tij janë krejt tjetër, por jo me ty.

Mban distancë

Kur uleni pranë njëri-tjetrit, për shembull në një autobus ose në një stol parku: ku ulet ai? Nëse ai ulet pranë jush, do të thotë që ai po kërkon afërsinë tuaj dhe dëshiron kontakt fizik. Sidoqoftë, nëse qëndron në një distancë të madhe ose ulet diku tjetër, ai nuk mund të ndihet këndshëm. Në fillim, kjo është plotësisht normale, por nëse sjellja e tij mbetet e tillë, ndoshta nuk ka interesim për ju.

Vazhdimisht shikon telefonin

A është i zënë me telefonin e tij edhe pse ju kaloni kohë së bashku dhe ndoshta edhe keni një bisedë të thellë? Pastaj ai kërkon shpërqendrim dhe del nga situata me telefon. Nuk ka asnjë gjurmë te interesimit të madh.

Ai nuk është një zotëri

Jo çdo person ka të njëjtën sjellje të mirë, por një sjellje e caktuar e denjë është thjesht një pjesë e saj. Nëse ai nuk ju hap derën, nuk ju ndihmon të vishni xhaketën tuaj ose të kujdeseni për mirëqenien tuaj, ndoshta nuk ka rëndësi për të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat